|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Iron |
| Color: | Black |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item no. | WH-C154 |
| Item name | 154*154mm swivel plate |
| Material | A3 steel plate |
| Thickness | 1.8 mm |
| Size | T1.8*151*21.5mm |
| Color | Black |
| Surface treatment | Black painting |
| Half balls | Dia 8 mm*18 pcs balls |
| Full balls | Dia 8 mm* 46 pcs balls |
| Function | 360-degree free Rotation |
| Advantages | Double bearing smooth rotation, flexible, small gap, long life using. |
| Usage | Barstool, office chair, dining chair, etc. |
| Lead time | 25 days or be based on your exact order quantity |
| Loading port | Guangzhou/Shenzhen |
| QTY | 30 PCS/CTN |
| G.W. | 19 KGS/CTN (half balls) |
| Carton size | 34*32*18 cm |
It can be used for bar stool chair, office chair, dining chair and other furnitures. For more details please contact with us.


