|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Iron |
| Color: | Black |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item no. | WH-C74 |
| Item name | 74X74mm swivel plate |
| Material | A3 steel plate |
| Thickness | 0.8 mm |
| Size | T0.8x72.5x8mm/mh |
| Color | Black |
| Surface treatment | Black painting |
| Half Balls | Dia 5 mm*8 pcs balls |
| Full Balls | Dia 5 mm*31 pcs balls |
| Advantages | 360 degree rotation |
| Usage | mini plate, light duty decoration base plate. |
| Lead time | 25 days or be based or your exact order quantity |
| Loading port | Guangzhou/Shenzhen |
| QTY | 250 PCS/CTN |
| G.W. | 20.5KGS/CTN |
| Carton size | 44.5*21*20.5 CM |


Q1.Are you a factory?
A1: Yes, we are the manufacture which located in Shunde, Foshan. We have more than 20 years of professional production experience.
Q2. How can I know the completion of my order?
A2: Each order would be followed by special staff who would give you working report by week so that you can know how is going with your production.
Q3:Do you accept third party factory audit and products inspection?
A3:Yes, we do accept third party quality management or social audit and thirty party pre-shipment products inspection. Please feel free to contact us with our customer services.
Q4:Why choose us?
1.Price:Factory direct price, first-hand, reasonable!
2.Quality:Acceptance of each process by a professional quality inspection team!
3.Delivery date: Stable delivery,punctual delivery promise!