|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Iron |
| Color: | Black |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item no. | WH-CC160 |
| Item name | 160*160mm rolled edge swivel plate |
| Material | A3 steel plate |
| Thickness | 1.5 mm |
| Size | T1.515720.5mm |
| Color | Black |
| Surface treatment | Black painting |
| Half balls | Dia 8 mm* 8 pcs balls |
| Full balls | Dia 8 mm* 40 pcs balls |
| Function | 360-degree free Rotation |
| Advantages | Double bearing smooth rotation, flexible, small gap, long life using. |
| Usage | Barstool, office chair, dining chair, etc. |
| Lead time | 25 days or be based or your exact order quantity |
| Loading port | Guangzhou/Shenzhen |
| QTY | 30 PCS/CTN |

Q1:Are you a factory?
A1: Yes, we are the manufacture which located in Shunde, Foshan. We have more than 20 years of professional production experience.
Q2:How can I know the completion of my order?
A2: Each order would be followed by special staff who would give you working report by week so that you can know how is going with your production.
Q3:Do you accept third party factory audit and products inspection?
A3:Yes, we do accept third party quality management or social audit and third party pre-shipment products inspection. Please feel free to contact us with our customer services.
Q4:Why choose us?
1.Price:Factory direct price, first-hand, reasonable!
2.Quality:Acceptance of each process by a professional quality inspection team!
3.Delivery date: Stable delivery,punctual delivery promise!
